Některé weby jsou postaveny pouze na fotografiích, někde fotografie prodávají a někde potřebujete fotografii jen do newsletteru. Ať už fotografii potřebujete jakkoli často, jedno je jisté – někde fotografii sehnat musíte.

Vlastní obrázky

Použití vlastních fotografií je bezpochyby nejlepší volbou. Kromě toho, že tím ušetříte hodně peněz, získáte také autentické fotografie. Takové fotografie by měly být ale dobře nafoceny, v šířce minimálně 1 920 pixelů a ve formátu .tif (případne png, jpg). V některých oborech je však nafocení vlastních obrázků velmi složité a pokud potřebujete pouze pár fotek, je lepší využít jiný zdroj obrázků. Je to prostě rychlejší.

Placené obrázky

Placené obrázky jsou dobrou alternativou, pokud potřebujete fotografii ve vysoké kvalitě. Bohužel tomu odpovídá i cena. Fotografie může stát třeba 100 korun, ve vyšším rozlišení pro použití ve slideru třeba i 300 Kč. Proto je dobré nenakupovat obrázky jako šílení a využití fotek si rozmyslet. Pořád se nabízí možnost obrázků vlastních nebo z bezplatných fotobank.

istockphoto

Častokrát vystačí pár fotografií, se kterými designer udělá takovou parádu, že můžete ušetřit i tisíce korun. Databází s placenými obrázky je pak hned několik. Vždy nabízejí různé podmínky, různé ceny a různé formáty. Podívejte se do seznamu placených databází fotografií a vyberte si obrázek správně.

Obrázky zdarma

Obrázků zdarma jsou miliony po celém internetu. Stačí pořádně hledat. Nejdůležitější je kontrola licence, která by měla být označena CC0 – tedy Creative Commons Zero. Vyhráno máte i s licencí Public Domain, kdy autorská hodnota není nikterak chráněna.

Pixabay - obrázky zdarma

Hledat obrázky můžete například v Google Obrázcích, na serveru Pixabay nebo na webu Pexels. Celý seznam bezplatných databází obrázků najdete pod tímto úžasně dlouhým odkazem.