, ,

Nekupujte novou doménu, posilte tu stávající!

Mnoho firem přemýšlí nad koupí další domény ke své stávající a chtějí novou doménu využít pro podporu podnikání. Má ale smysl kupovat novou – další doménu?

Nákup nové domény

Při koupi domény je důležité řídit se několika základními parametry, které vám pomohou k tomu koupit přínosnou doménu. Proto, než se pustíte do nákupu vybrané domény, doporučujeme prověřit:

  • doména by měla mít dobrý odkazový profil
  • doména disponuje historií
  • na doméně byl relevantní obsah k vašemu podnikání

Plánujete-li vybudovat další úspěšný web a nechcete začínat od nuly, nejdůležitější je portfolio zpětných odkazů. S tím vám pomůže nástroj Majestic SEO, který vám pomůže vyhodnotit kvalitu odkazů.

Vyhodnocení z Majestic SEO

V Majesticu SEO lze zjistit kvalitu zpětných odkazů. Základními údaje jsou Trust Flow a Citation Flow, které by měly být vyvážené a měly by dosahovat vyšších hodnot než váš současný web. Dalšími důležitými údaji v Majestic SEO je počet odkazů (External Backlinks) a počet odkazujících domén (Reffering Domains), které odkazují na danou stránku.

Díky nástroji Majestic SEO porovnáte jednotlivé údaje ze stávajícího webu a nové vybrané domény. Po zjištění konkrétních informací jste schopni vyhodnotit, zda se nákup nové domény vyplatí nebo ne. Pokud má vybraná doména nižší hodnoty než váš stávající web, bude lepší věnovat svůj čas i peníze do vylepšování toho současného a budování vaší značky, než si pořídit novou doménu. Do té budete muset vložit hodně času i peněz, abyste vybudovali další silný web pro podporu vašeho podnikání.

Nějaké zdroje, související odkazy?