, ,

Amazon a doprava nad 1 000 Kč do ČR zdarma!

Intenetový gigant Amazon v Česku zatím není, ale má e-shop v Německu. Tak nějak se dostává na český trh a to díky dopravě zdarma. Při objednávce nad 39 Eur (cca 1 000 Kč) nezaplatíte za dopravné vůbec nic.

Amazon sice žádné oficiální prohlášení nevydal, na německé verzi webu se ovšem při volbě dopravy do ČR zobrazuje GRATIS. A to je zdarma. Německy.

Mají se provozovatelé e-shopů obávat invaze Amazonu?

I přes rychle rostoucí oblíbenost nakupování v zahraničí se český trh prozatím bát nemusí. Některé zákazníky Amazon sice svou silou, cenou i dopravou zdarma přitáhne, vždy bude existovat velice silná a početná základna konzervativnějších uživatelů, kteří zahraničním e-shopům nevěří.

Amazon prozatím nespustil žádnou kampaň v ČR – ať už letákovou či internetovou. Vstup Amazonu na český trh před Vánoci by tak neměl být pro většinu obchodníků komplikací.

Plán do budoucna

S příchodem zahraničních e-shopů se bude muset pravděpodobně český trh přizpůsobit. Není jisté kdy, ale levnější produkty, doprava zdarma nebo velice rychlé doručení mohou českým obchodníkům v následujících letech způsobit potíže.

Určitě tak stojí za úvahu nastavení dopravného tak, aby se vyplatilo i při levnější objednávce (při nákupu jednoho ložního povlečení za 500 korun je doprava za 120 korun pro většinu zákazníků příliš)… Kromě výhodných podmínek v dopravě se musí český trh přizpůsobit také po technické stránce, kdy budo muset být weby stále kvalitnější, rychlejší a zoptimalizovanější. Optimalizovat stránky je pak důležité nejen pro vyhledávače, ale také pro samotné uživatele. Na to se často zapomíná a texty připomínají spíše analýzu klíčových slov vepsanou do jedné řádky.

Jak konkurovat velkým e-shopům a zahraničním prodejcům?

Nebojte se zariskovat a zvolte jiný typ dopravy, jinou cenovou politiku nebo nastavte výhody, proč by vás měli zákazníci vybírat a upřednostňovat před zahraničními e-shopy. To, že jste na trhu 20 let a někdo jen 15, výhodou moc není. Doprava do tří dnů se také za výhodu nepočítá – je to spíše standard.

Skladem a dodání do jednoho dne, doprava zdarma nad 800 korun, tři roky záruka – to je to, co uživatelé chtějí.