,

Kurzy a certifikace pro markeťáky

Chcete se stát člověkem z marketingu, plánujete rozšířit své obzory nebo potřebujete své znalosti aktualizovat? Právě pro vás jsou různé kurzy s certifikátem na jejich konci nebo školení, které vám s markeťákováním pomohou.

Kde začít?

Pokud potřebujete získat základní přehled, jsou tu 4 kurzy, které vám určitě pomohou.

Digitální garáž slouží jako komplexní přehled od SEO až po PPC a sociální sítě – tu by si měl projít každý. V průběhu několika videí se v garáži objevují průběžné testíky a za ty získáváte odznaky. Po získání odznaků přijde na řadu závěrečný test, po jehož splnění dostanete certifikát. Každý test lze nekonečněkrát opakovat, vždy na konci se vám zobrazí výsledky a vy můžete chybu opravit.

Ten, kdo se moc neorientuje v sociálních sítích uvítá kurz Sociální sítě pro začátečníky na Seduo.cz. Pro začátečníky i pokročilé je tu Chytrá marketingová strategie od Michala Krutiše. Tato strategie je postavena na frameworku STDC – See Think Do Care. Vynechat by ji neměl nikdo!

Posledním na řadu přichází kurz se základy Skliku – tedy to, co se dozvíte od Martina Maška na školeních Sklik 1 v pražské budově Seznamu.

Pokračujeme dále…

Další kurzy od HUBSPOTu jsou v angličtině a většina z nich je volně dostupná a zdarma. Jen tři kurzy jsou pro partnery nebo zákazníky hubspot.com. Volné kurzy:

  • Inbound certification – Comprehensive marketing training covering the full Inbound Methodology.
  • E-mail marketing – Advanced lessons on managing a sustainable email marketing strategy.
  • Inbound sales – Sales training for identifying and closing active and passive prospects.
  • Content marketing – Advanced training in executing an effective inbound marketing strategy
  • Sales software – HubSpot CRM and HubSpot Sales software training and certification for HubSpot Sales Platform users.
  • Growth-Driven design – Growth-Driven Design training and certification for web and marketing agencies.
  • Hubspot design – Technical product training for web designers using HubSpot COS, templates, and website pages.

Celý přehled kurzů s možností začátku studia najdete na https://academy.hubspot.com/certification

Když už jsme u té angličtiny – je tu další možnost rozvoje, kterou nabízí LinkedIn – https://www.linkedin.com/learning/me. Videokurzy jsou poměrně dlouhé, ale jejich členění na krátké úseky dovoluje kdykoli přestat a pak opět pokračovat.

Kurzy Google

Mezi kurzy Google patří i Digitální garáž, zde jste už na další úrovni a proto se můžeme věnovat pokročilejším nástrojům.

Pokud jste prošli základy a trochu se orientujete v Google AdWords nebo Google Analytics, jsou tu dva kurzy od Google, které mají bezpochyby větší hodnotu, než ty začátečnické.

Pro GA existuje jen jeden velký test (platnost 18 měsíců), AdWords (platnost 12 měsíců) se dělí na několik dílčích testů. Podmínky získání certifikátu se dozvíte přímo v rozhraní https://www.google.cz/partners/.

Školení

V České republice se objevuje opravdu hodně agentur i freelancerů, kteří školí na vše možné. Pokud chcete získat pohled na různé oblasti :


Víte o dalším kurzu, certifikaci nebo školení, které stojí za to? Pošlete nám odkaz -> https://webzurnal.cz/kontakt/