, ,

Adobe Spark pro rychlou tvorbu grafiky

Pro rychlou tvorbu grafiky je zajímavým nástrojem Adobe Spark. Vytvářet můžete letáky, brožury, prezentace, magazínové blogové příspěvky nebo vysvětlující videa.

Výhody Adobe Spark:

  • on-line nástroj pro rychlé a snadné vytváření obrázků
  • nástroj umožňuje komukoliv vytvářet 3 typy obsahu – příspěvky a grafiku na sociální sítě, webové příběhy a animovaná videa
  • bezplatný nástroj, který pro užívání vyžaduje pouze registraci a přihlášení

Registrace a přihlášení

Pro vytváření vlastních materiálů budete potřebovat svůj účet. Lze ho vytvořit propojením přes Facebook, Google nebo registrací (vyplnění jména, e-mailu, hesla, státu, data narození a zaškrtnutí souhlasu s podmínkami).

Prostředí Adobe Spark

Po registraci a následném přihlášení najdete ve svém úložišti vlastní vytvořené materiály (My Projects), které jsou rozdělené do tří částí:

  • Page – lze vytvářet on-line verze časopisu a moderní typy prezentací.
  • Video – je ideální na jednoduchou tvorbu videa.
  • Post – slouží pro tvorbu plakátů, bannerů, prezentací, grafiky na sociální sítě.

Ty najdete také v menu, které se nachází v levém horním rohu.

Tvorba grafiky pro příspěvky

Potřebujete-li připravit obrázek do příspěvku na sociální sítě, pak tedy zvolíte „Post“, který nabízí přípravu obrázku pro Facebook, Instagram, Twitter atd. Pro prokliknutí můžete ale nemusíte doplnit popis a zvolíte potřebnou velikost.

Doplnění obrázku

Poté co se vám zobrazí pracovní plocha, doporučuji nejdříve vložit potřebný obrázek. To uděláte tak, že kliknete do obrázku a nad ním se vám zobrazí možnosti. Pro výměnu obrázku zvolíte „replace“, kde máte možnost nahrát vlastní obrázek z počítače (Upload photo), nebo pomocí Find photo a klíčového slova vyberete vhodný obrázek. Obrázky jsou zdarma a tedy volné pro komerční využití.

Po doplnění obrázku ho můžete vylepšit nějakým filtrem, které se nacházejí v Background.

 

Editace textu

Ať už jste si na úplném začátku doplnili text nebo ne, můžete si ho doplnit i v průběhu a ten pak editovat. Text lze upravovat pomocí několika nástrojů. Jsou zde k dispozici různé fonty, barvy písma, tvary apod. Text můžete rovněž různě zarovnat či doplnit mezery mezi jednotlivými řádky. Pomocí kolečka si lze vybrat již předdefinovaný vzhled písma.

Jelikož čeština obsahuje diakritiku, doporučuji k tomu využívat poslední dva fonty Myriad Arabic a Myriad Hebrew.

Stáhnutí obrázku do počítače

Když jste s obrázkem spokojeni, pak už jen zvolíte v horní části Share a hotový obrázek si stáhnete do počítače k použití. Všechny materiály, které v Adobe Spark vytvoříte, se automaticky ukládají a vy se k nim později můžete vracet a kdykoliv je editovat. Posuňte své výtvory výše s jednoduchým nástrojem Adobe Spark.

Jana Vitěková | ANT studio